• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

Symposium Westinghouse – Bechtel

Ve dnech 11-12.10.2021 se v nádherných prostorách Národního domu na Vinohradech uskutečnilo dvoudenní symposium pořádané společností Westinghouse ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR, na kterém společnosti Westinghouse – Bechtel představily možnosti začlenění českých společností do globálních dodavatelských řetězců v sektoru civilní jaderné energie.

Rozvoj jaderné energie v Evropě je nezbytný k udržení konkurenceschopnosti a energetické soběstačnosti. Znamená také příležitost pro české podniky působící v tomto oboru, které se mohou zapojit do dodavatelských řetězců pro jaderné zdroje nejen v ČR, ale v celé Evropě. Při zahájení dvoudenní konference k jaderné energetice, kterou mj. za účasti amerických společností Westinghouse a Bechtel pořádá Hospodářská komora, to sdělil prezident Komory Vladimír Dlouhý.

Sympozia k rozvoji jaderných projektů se v pražském Národním domě na Vinohradech zúčastnilo přes sto tuzemských firem.

Dvoudenní konference měla první den na programu mj. odborné přednášky k představení moderních technologií v jaderné energetice. Druhý den pak proběhly konkrétní B2B jednání českých firem a vedení společností Westinghouse a Bechtel o potenciální spolupráci na evropských jaderných projektech.

Kromě prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého vystoupili na úvod sympózia mj. náměstek ministra průmyslu a obchodu pro jadernou energetiku Tomáš Ehler, ředitel Elektrárny Dukovany Petr Závodský, Chargé d´Affaires velvyslanectví USA v ČR Jennifer Bachus i vedoucí představitelé firem Westinghouse a Bechtel.

Vítejte v Národním domě na Vinohradech, jehož jedinečné prostory jsou častým dějištěm mezinárodních eventů, kongresů, výstav, plesů, maturitních plesů, koncertů a dalších událostí pracovního i společenského života.

Impozantní čtyřpodlažní budova Národního domu je od roku 1894 charakteristickým odrazem kultury konce devatenáctého století. Majestátnost novorenesančního slohu se zde snoubí s moderním eventovým zázemím s možností vlastního cateringu a AV techniky, s jednoduchou dostupností (metro Náměstí Míru) a s profesionálním personálem, vše pod záštitou gastroalince Together.

Představte si svůj další event v jednom ze tří impozantních sálů této historické budovy. Pozvat můžete až 1500 hostů!

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů

POKLADNA
trvale uzavřena


Pozice Národního domu na mapě