• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

Symposium Westinghouse – Bechtel

Ve dnech 11-12.10.2021 se v nádherných prostorách Národního domu na Vinohradech uskutečnilo dvoudenní symposium pořádané společností Westinghouse ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR, na kterém společnosti Westinghouse – Bechtel představily možnosti začlenění českých společností do globálních dodavatelských řetězců v sektoru civilní jaderné energie.

Rozvoj jaderné energie v Evropě je nezbytný k udržení konkurenceschopnosti a energetické soběstačnosti. Znamená také příležitost pro české podniky působící v tomto oboru, které se mohou zapojit do dodavatelských řetězců pro jaderné zdroje nejen v ČR, ale v celé Evropě. Při zahájení dvoudenní konference k jaderné energetice, kterou mj. za účasti amerických společností Westinghouse a Bechtel pořádá Hospodářská komora, to sdělil prezident Komory Vladimír Dlouhý.

Sympozia k rozvoji jaderných projektů se v pražském Národním domě na Vinohradech zúčastnilo přes sto tuzemských firem.

Dvoudenní konference měla první den na programu mj. odborné přednášky k představení moderních technologií v jaderné energetice. Druhý den pak proběhly konkrétní B2B jednání českých firem a vedení společností Westinghouse a Bechtel o potenciální spolupráci na evropských jaderných projektech.

Kromě prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého vystoupili na úvod sympózia mj. náměstek ministra průmyslu a obchodu pro jadernou energetiku Tomáš Ehler, ředitel Elektrárny Dukovany Petr Závodský, Chargé d´Affaires velvyslanectví USA v ČR Jennifer Bachus i vedoucí představitelé firem Westinghouse a Bechtel.

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Jan HARTMAN
Obchodní manažer
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů
Sekretariát ředitele společnosti


František DIVIŠ
Technický ředitel

Ing. Milan HÁJEK
Ředitel společnosti

POKLADNA - pouze prodej vstupenek na akce

Pokladna je dočasně uzavřena.

Pozice Národního domu na mapě