• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

17. FESTIVAL SWINGOVÉ HUDBY

Ve dnech 13. a 14. listopadu 2014 proběhl v Národním domě na Vinohradech již 17. ročník Festivalu swingové hudby.

Milovníci swingu a jazzu zaplnili Majakovského sál po oba dva koncertní večery.

První den festivalu vystoupil nejprve BOHEMIA BIG BAND, klasický big band, který je zaměřen převážně na interpretaci swingové hudby z jejího vrcholné období.

Jako sólisté tohoto hudebního tělesa pak vystoupili DASHA, LUCIE ČERNÍKOVÁ A JAN SMIGMATOR.

Výjimečným hostem Bohemia Big Bandu byl pak i 84-letý, holandský jazzový trumpetista ACK VAN ROOYEN, který patří k největším legendám světové jazzové scény.

V druhé části programu prvního dne, pak nadšené publikum přivítalo GRACE KELLY, teprve 22-letou americkou altsaxofonistku a zpěvačku.

Tato vynikající hudebnice vystoupila společně se svou doprovodnou kapelou – kvintetem.

Talent Grace Kelly a její šarm byly po zásluze oceněny dlouhotrvajícím potleskem.

Druhý den 17. Festivalu swingové hudby zahájil SWING QUINTET PRAHA, hudební spojení 5 vynikajících muzikantů, kteří svým vystoupením připomněli odkaz slavného kolegy, legendárního jazzového bubeníka Ivana Domináka, který s touto formací vystupoval až do konce roku 2013.

Jako jejich host vystoupila legenda české swingové scény, paní EVA PILAROVÁ, jejíž vystoupení se setkalo s bouřlivým přijetím publika a diváci si tak užili přídavků v nezapomenutelném podání jejího nezaměnitelného hlasu.

Publikum se tak navnadilo na stálici Festivalů swingové hudby v Národním domě na Vinohradech, protože po pauze již tradičně vystoupil ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS, jejichž vystoupení se taktéž setkalo s neuvěřitelným ohlasem zaplněného Majakovského sálu.

Nezbývá než poděkovat všem sponzorům, partnerům a návštěvníkům za podporu tohoto fantastického hudebního zážitku a dále také nezbývá než pozvat všechny swingové a jazzové fandy na 18. Festival swingové hudby, který se opět uskuteční v tradičním listopadovém termínu v Národním domě na Vinohradech.

Vítejte v Národním domě na Vinohradech, jehož jedinečné prostory jsou častým dějištěm mezinárodních eventů, kongresů, výstav, plesů, maturitních plesů, koncertů a dalších událostí pracovního i společenského života.

Impozantní čtyřpodlažní budova Národního domu je od roku 1894 charakteristickým odrazem kultury konce devatenáctého století. Majestátnost novorenesančního slohu se zde snoubí s moderním eventovým zázemím s možností vlastního cateringu a AV techniky, s jednoduchou dostupností (metro Náměstí Míru) a s profesionálním personálem, vše pod záštitou gastroalince Together.

Představte si svůj další event v jednom ze tří impozantních sálů této historické budovy. Pozvat můžete až 1500 hostů!

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů

POKLADNA
trvale uzavřena


Pozice Národního domu na mapě