• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

17. FESTIVAL SWINGOVÉ HUDBY

Ve dnech 13. a 14. listopadu 2014 proběhl v Národním domě na Vinohradech již 17. ročník Festivalu swingové hudby.

Milovníci swingu a jazzu zaplnili Majakovského sál po oba dva koncertní večery.

První den festivalu vystoupil nejprve BOHEMIA BIG BAND, klasický big band, který je zaměřen převážně na interpretaci swingové hudby z jejího vrcholné období.

Jako sólisté tohoto hudebního tělesa pak vystoupili DASHA, LUCIE ČERNÍKOVÁ A JAN SMIGMATOR.

Výjimečným hostem Bohemia Big Bandu byl pak i 84-letý, holandský jazzový trumpetista ACK VAN ROOYEN, který patří k největším legendám světové jazzové scény.

V druhé části programu prvního dne, pak nadšené publikum přivítalo GRACE KELLY, teprve 22-letou americkou altsaxofonistku a zpěvačku.

Tato vynikající hudebnice vystoupila společně se svou doprovodnou kapelou – kvintetem.

Talent Grace Kelly a její šarm byly po zásluze oceněny dlouhotrvajícím potleskem.

Druhý den 17. Festivalu swingové hudby zahájil SWING QUINTET PRAHA, hudební spojení 5 vynikajících muzikantů, kteří svým vystoupením připomněli odkaz slavného kolegy, legendárního jazzového bubeníka Ivana Domináka, který s touto formací vystupoval až do konce roku 2013.

Jako jejich host vystoupila legenda české swingové scény, paní EVA PILAROVÁ, jejíž vystoupení se setkalo s bouřlivým přijetím publika a diváci si tak užili přídavků v nezapomenutelném podání jejího nezaměnitelného hlasu.

Publikum se tak navnadilo na stálici Festivalů swingové hudby v Národním domě na Vinohradech, protože po pauze již tradičně vystoupil ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS, jejichž vystoupení se taktéž setkalo s neuvěřitelným ohlasem zaplněného Majakovského sálu.

Nezbývá než poděkovat všem sponzorům, partnerům a návštěvníkům za podporu tohoto fantastického hudebního zážitku a dále také nezbývá než pozvat všechny swingové a jazzové fandy na 18. Festival swingové hudby, který se opět uskuteční v tradičním listopadovém termínu v Národním domě na Vinohradech.

Vítejte v Národním domě na Vinohradech, jehož jedinečné prostory jsou častým dějištěm mezinárodních eventů, kongresů, výstav, plesů, maturitních plesů, koncertů a dalších událostí pracovního i společenského života.

Impozantní čtyřpodlažní budova Národního domu je od roku 1894 charakteristickým odrazem kultury konce devatenáctého století. Majestátnost novorenesančního slohu se zde snoubí s moderním eventovým zázemím s možností vlastního cateringu a AV techniky, s jednoduchou dostupností (metro Náměstí Míru) a s profesionálním personálem, vše pod záštitou gastroalince Together.

Představte si svůj další event v jednom ze tří impozantních sálů této historické budovy. Pozvat můžete až 1500 hostů!

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů

POKLADNA
prodej vstupenek na 26. Reprezentační ples na Vinohradech

POKLADNA PRO NEMOC od 23.1.2024 UZAVŘENA

PRODEJ VSTUPENEK POUZE ONLINE

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O NÁKUP V POKLADNĚ, VOLEJTE PROSÍM P. MORAVCE:  +420 221 596 206


Pozice Národního domu na mapě