• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

Český národní ples – 84. Pošumavský věneček

Byla to velká chodská sláva. Svá místa v Majakovského sále Národního domu v Praze na Vinohradech zaujali v sobotu 8.2.2020 hosté z řad poslanců a senátorů za západočeský region, zahraniční delegace z Číny a Indonésie, spousty krojovaných i plesově oděných návštěvníků. Následovalo slavnostní zahájení nejstarší akce svého druhu v Praze – 84. Pošumavského věnečku s dovětkem Český národní ples. Po dlouhém průvodu krojovaných návštěvníků a účinkujících, byly přineseny historické prapory Veleobce sdružených obcí baráčníků a pořádajícího Spolku rodáků a přátel Chodska a Pošumaví – Psohlavci v Praze. Všechny přítomné přivítal z pódia předseda pořádajícího spolku a ředitel plesu Dr. Václav Kupilík MIM, který pozval k mikrofonu plzeňského hejtmana Ing. Josefa Bernarda. Ten ujistil představitele pořádajícího krajanského spolku podporou ze strany Plzeňského kraje i v dalších létech.

Od předsedy krajanského spolku Dr. Václava Kupilíka MIM jsme se dozvěděli jako první několik podstatných věcí k jubilejnímu 85. Pošumavskému věnečku, který se uskuteční 20. listopadu 2021. Konat se má opět za podpory Plzeňského kraje pod záštitou Ministra kultury ČR. Národní dům v Praze na Vinohradech poskytne k tomuto účelu ještě třetí sál, ve kterém bude probíhat Dvorana folkloru, která určitě nadchne milovníky lidových tanců, folkloru a národopisu. Z Chodska budou pozvány všechny soubory a muzikanti, kteří v tomto regionu něco znamenají. Milovníkům dechové hudby zahraje opět oblíbená klatovská Úhlavanka. Jubilejní akce se má stát velkolepou oslavou Chodska a celého Pošumaví v Praze, událostí, která nemá v novodobé historii na území hlavního města obdoby.

Vítejte v Národním domě na Vinohradech, jehož jedinečné prostory jsou častým dějištěm mezinárodních eventů, kongresů, výstav, plesů, maturitních plesů, koncertů a dalších událostí pracovního i společenského života.

Impozantní čtyřpodlažní budova Národního domu je od roku 1894 charakteristickým odrazem kultury konce devatenáctého století. Majestátnost novorenesančního slohu se zde snoubí s moderním eventovým zázemím s možností vlastního cateringu a AV techniky, s jednoduchou dostupností (metro Náměstí Míru) a s profesionálním personálem, vše pod záštitou gastroalince Together.

Představte si svůj další event v jednom ze tří impozantních sálů této historické budovy. Pozvat můžete až 1500 hostů!

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů

POKLADNA
prodej vstupenek na 26. Reprezentační ples na Vinohradech

prodej od 1. 11. 2023 do 31. 3. 2024,

ÚT - ČT, 11:00 - 18:00


Pozice Národního domu na mapě