• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

Český národní ples – 84. Pošumavský věneček

Byla to velká chodská sláva. Svá místa v Majakovského sále Národního domu v Praze na Vinohradech zaujali v sobotu 8.2.2020 hosté z řad poslanců a senátorů za západočeský region, zahraniční delegace z Číny a Indonésie, spousty krojovaných i plesově oděných návštěvníků. Následovalo slavnostní zahájení nejstarší akce svého druhu v Praze – 84. Pošumavského věnečku s dovětkem Český národní ples. Po dlouhém průvodu krojovaných návštěvníků a účinkujících, byly přineseny historické prapory Veleobce sdružených obcí baráčníků a pořádajícího Spolku rodáků a přátel Chodska a Pošumaví – Psohlavci v Praze. Všechny přítomné přivítal z pódia předseda pořádajícího spolku a ředitel plesu Dr. Václav Kupilík MIM, který pozval k mikrofonu plzeňského hejtmana Ing. Josefa Bernarda. Ten ujistil představitele pořádajícího krajanského spolku podporou ze strany Plzeňského kraje i v dalších létech.

Od předsedy krajanského spolku Dr. Václava Kupilíka MIM jsme se dozvěděli jako první několik podstatných věcí k jubilejnímu 85. Pošumavskému věnečku, který se uskuteční 20. listopadu 2021. Konat se má opět za podpory Plzeňského kraje pod záštitou Ministra kultury ČR. Národní dům v Praze na Vinohradech poskytne k tomuto účelu ještě třetí sál, ve kterém bude probíhat Dvorana folkloru, která určitě nadchne milovníky lidových tanců, folkloru a národopisu. Z Chodska budou pozvány všechny soubory a muzikanti, kteří v tomto regionu něco znamenají. Milovníkům dechové hudby zahraje opět oblíbená klatovská Úhlavanka. Jubilejní akce se má stát velkolepou oslavou Chodska a celého Pošumaví v Praze, událostí, která nemá v novodobé historii na území hlavního města obdoby.

Vítejte v Národním domě na Vinohradech, jehož jedinečné prostory jsou častým dějištěm mezinárodních eventů, kongresů, výstav, plesů, maturitních plesů, koncertů a dalších událostí pracovního i společenského života.

Impozantní čtyřpodlažní budova Národního domu je od roku 1894 charakteristickým odrazem kultury konce devatenáctého století. Majestátnost novorenesančního slohu se zde snoubí s moderním eventovým zázemím s možností vlastního cateringu a AV techniky, s jednoduchou dostupností (metro Náměstí Míru) a s profesionálním personálem, vše pod záštitou gastroalince Together.

Představte si svůj další event v jednom ze tří impozantních sálů této historické budovy. Pozvat můžete až 1500 hostů!

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů

POKLADNA
trvale uzavřena


Pozice Národního domu na mapě