• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

34. PRAGA CANTAT 2023

Mezinárodní soutěž pěveckých sborů s cenou Grand Prix, se uskuteční v Praze v Národním domě na Vinohradech v termínu 10.11. – 11.11.2023.

Festival Praga cantat, jehož 34. ročník se uskuteční 9. – 12. 11. 2023, se stal za dobu svého trvání jednou z nejvýznamnějších sborových událostí v Praze. Všech 33. uplynulých ročníků se zúčastnilo 929 sborů ze 43 zemí, celkový počet zpěváků, kteří k nám do Prahy přijeli, je přes 40 000. Teprve celosvětová pandemie zastavila slibný rozvoj festivalu a přinutila nás vynechat roky 2020-2022. Právě proto hledíme s nadějí k letošnímu ročníku a věříme, že se festival vrátí v plné síle.

Od letošního ročníku přebírají festival dva žáci prof. Miroslava Košlera (spoluzakladatele festivalu a sbormistra), Jakub Zicha a Jiří Petrdlík. Svou prací navazují na odkaz svého učitele a vrací festivalu jeho někdejší popularitu.

Festival Praga cantat není soutěží výběrovou. Spolu s vynikajícími tělesy se zúčastňují i sbory, které jsou na počátku svého vývoje, chtějí poměřit své síly a zažít nádhernou atmosféru soutěžního zápolení. Mezinárodní odborná porota zasvěceně hodnotí nejenom výkony jednotlivých souborů, ale přidává i cenná doporučení, která mohou pomoci sbormistrům v jejich další práci.
Všechny zájemce srdečně zveme!

Více informací zde: https://pragacantat.com/cs/

Vítejte v Národním domě na Vinohradech, jehož jedinečné prostory jsou častým dějištěm mezinárodních eventů, kongresů, výstav, plesů, maturitních plesů, koncertů a dalších událostí pracovního i společenského života.

Impozantní čtyřpodlažní budova Národního domu je od roku 1894 charakteristickým odrazem kultury konce devatenáctého století. Majestátnost novorenesančního slohu se zde snoubí s moderním eventovým zázemím s možností vlastního cateringu a AV techniky, s jednoduchou dostupností (metro Náměstí Míru) a s profesionálním personálem, vše pod záštitou gastroalince Together.

Představte si svůj další event v jednom ze tří impozantních sálů této historické budovy. Pozvat můžete až 1500 hostů!

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů

POKLADNA
trvale uzavřena


Pozice Národního domu na mapě