• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

18. FESTIVAL SWINGOVÉ HUDBY

Ve dnech 11. a 12. listopadu 2015 proběhl v Národním domě na Vinohradech již 18. ročník Festivalu swingové hudby.

Milovníci swingu a jazzu zaplnili Majakovského sál po oba dva koncertní večery.

První den festivalu vystoupila nejprve vokální skupina SKETY, což je kapela složená z mladých českých jazzových zpěváků a muzikantů, kteří se hudbě věnují naplno a profesionálně. Všichni hudebníci se věnují svým vlastním hudebním projektům, kapelám a bigbandům, ale společné zpívání a-cappella je pro ně nejvyšší hudební metou. Skety byly také po zásluze oceněny dlouhotrvajícím potleskem.

V druhé části programu prvního večera přivítalo nadšené publikum STACEY KENT, která v Praze vystupovala úplně poprvé.

Tato 47-letá americká zpěvačka, jež je mimochodem oblíbenkyní Clinta Eastwooda, v Praze představila nejen své starší hity, ale i písničky z alba „Tenderly“, jenž oficiálně vyšlo až dva dny po jejím pražském koncertě.

Tato vynikající hudebnice vystoupila společně se svou doprovodnou kapelou – kvartetem.

Vystoupení Stacey Kent se setkalo s velkým úspěchem, o čemž svědčí i obrovský zájem o její stará i nové CD, které po koncertě prodávala a podepisovala.

Druhý den 18. Festivalu swingové hudby zahájilo NOTHING BUT SWING TRIO, hudební spojení tří vynikajících muzikantů, kteří již v dřívějších letech na festivalu vystoupili a stejně jako předtím je diváci bouřlivě ocenili.

Jako jejich host vystoupil legendární hráč na trubku JURAJ BARTOŠ.

V druhé části večera se publikum mohlo těšit na BRATISLAVA HOT SERENADERS, jejichž mistrovská show se setkala s neuvěřitelným ohlasem zaplněného Majakovského sálu.

18 hudebních nadšenců vedených Jurajem Bartošem, které doplnily i tři sólistkY, fantasticky zakončilo velmi úspěšný, již osmnáctý ročník Festivalu swingové hudby.

Děkujeme všem sponzorům, partnerům a návštěvníkům za podporu tohoto nádherného hudebního zážitku a již nyní srdečně zveme všechny swingové a jazzové fandy na 19. Festival swingové hudby, který se opět uskuteční v tradičním listopadovém termínu v Národním domě na Vinohradech.

Vítejte v Národním domě na Vinohradech, jehož jedinečné prostory jsou častým dějištěm mezinárodních eventů, kongresů, výstav, plesů, maturitních plesů, koncertů a dalších událostí pracovního i společenského života.

Impozantní čtyřpodlažní budova Národního domu je od roku 1894 charakteristickým odrazem kultury konce devatenáctého století. Majestátnost novorenesančního slohu se zde snoubí s moderním eventovým zázemím s možností vlastního cateringu a AV techniky, s jednoduchou dostupností (metro Náměstí Míru) a s profesionálním personálem, vše pod záštitou gastroalince Together.

Představte si svůj další event v jednom ze tří impozantních sálů této historické budovy. Pozvat můžete až 1500 hostů!

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů

POKLADNA
trvale uzavřena


Pozice Národního domu na mapě