• Čeština
  • English

Národní dům na Vinohradech Praha

18. FESTIVAL SWINGOVÉ HUDBY

Ve dnech 11. a 12. listopadu 2015 proběhl v Národním domě na Vinohradech již 18. ročník Festivalu swingové hudby.

Milovníci swingu a jazzu zaplnili Majakovského sál po oba dva koncertní večery.

První den festivalu vystoupila nejprve vokální skupina SKETY, což je kapela složená z mladých českých jazzových zpěváků a muzikantů, kteří se hudbě věnují naplno a profesionálně. Všichni hudebníci se věnují svým vlastním hudebním projektům, kapelám a bigbandům, ale společné zpívání a-cappella je pro ně nejvyšší hudební metou. Skety byly také po zásluze oceněny dlouhotrvajícím potleskem.

V druhé části programu prvního večera přivítalo nadšené publikum STACEY KENT, která v Praze vystupovala úplně poprvé.

Tato 47-letá americká zpěvačka, jež je mimochodem oblíbenkyní Clinta Eastwooda, v Praze představila nejen své starší hity, ale i písničky z alba „Tenderly“, jenž oficiálně vyšlo až dva dny po jejím pražském koncertě.

Tato vynikající hudebnice vystoupila společně se svou doprovodnou kapelou – kvartetem.

Vystoupení Stacey Kent se setkalo s velkým úspěchem, o čemž svědčí i obrovský zájem o její stará i nové CD, které po koncertě prodávala a podepisovala.

Druhý den 18. Festivalu swingové hudby zahájilo NOTHING BUT SWING TRIO, hudební spojení tří vynikajících muzikantů, kteří již v dřívějších letech na festivalu vystoupili a stejně jako předtím je diváci bouřlivě ocenili.

Jako jejich host vystoupil legendární hráč na trubku JURAJ BARTOŠ.

V druhé části večera se publikum mohlo těšit na BRATISLAVA HOT SERENADERS, jejichž mistrovská show se setkala s neuvěřitelným ohlasem zaplněného Majakovského sálu.

18 hudebních nadšenců vedených Jurajem Bartošem, které doplnily i tři sólistkY, fantasticky zakončilo velmi úspěšný, již osmnáctý ročník Festivalu swingové hudby.

Děkujeme všem sponzorům, partnerům a návštěvníkům za podporu tohoto nádherného hudebního zážitku a již nyní srdečně zveme všechny swingové a jazzové fandy na 19. Festival swingové hudby, který se opět uskuteční v tradičním listopadovém termínu v Národním domě na Vinohradech.

Vítejte v Národním domě na Vinohradech, jehož jedinečné prostory jsou častým dějištěm mezinárodních eventů, kongresů, výstav, plesů, maturitních plesů, koncertů a dalších událostí pracovního i společenského života.

Impozantní čtyřpodlažní budova Národního domu je od roku 1894 charakteristickým odrazem kultury konce devatenáctého století. Majestátnost novorenesančního slohu se zde snoubí s moderním eventovým zázemím s možností vlastního cateringu a AV techniky, s jednoduchou dostupností (metro Náměstí Míru) a s profesionálním personálem, vše pod záštitou gastroalince Together.

Představte si svůj další event v jednom ze tří impozantních sálů této historické budovy. Pozvat můžete až 1500 hostů!

NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH

náměstí Míru 9, 120 53 Praha 2
GPS: 50°4'32.303"N, 14°26'16.726"E

Aleš MORAVEC 

Obchodní ředitel
Krátkodobé pronájmy

Ing. Vladimíra HORECKÁ
Agenda dlouhodobých pronájmů

POKLADNA
prodej vstupenek na 26. Reprezentační ples na Vinohradech

POKLADNA PRO NEMOC od 23.1.2024 UZAVŘENA

PRODEJ VSTUPENEK POUZE ONLINE

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O NÁKUP V POKLADNĚ, VOLEJTE PROSÍM P. MORAVCE:  +420 221 596 206


Pozice Národního domu na mapě