nacházíte se:Národní důmUDÁLOSTI

17. Festival swingové hudby

Ve dnech 13. a 14. listopadu 2014 proběhl v Národním domě na Vinohradech již 17. ročník Festivalu swingové hudby.

Milovníci swingu a jazzu zaplnili Majakovského sál po oba dva koncertní večery.

První den festivalu vystoupil nejprve BOHEMIA BIG BAND, klasický big band, který je zaměřen převážně na interpretaci swingové hudby z jejího vrcholné období.

Jako sólisté tohoto hudebního tělesa pak vystoupili DASHA, LUCIE ČERNÍKOVÁ A JAN SMIGMATOR.

Výjimečným hostem Bohemia Big Bandu byl i 84-letý, holandský jazzový trumpetista ACK VAN ROOYEN, který patří k největším legendám světové jazzové scény.

V druhé části programu prvního večera přivítalo nadšené publikum GRACE KELLY, teprve 22-letou americkou alt saxofonistku a zpěvačku.

Tato vynikající hudebnice vystoupila společně se svou doprovodnou kapelou – kvintetem.

Talent Grace Kelly a její šarm byly po zásluze oceněny dlouhotrvajícím potleskem.

Druhý den 17. Festivalu swingové hudby zahájil SWING QUINTET PRAHA, hudební spojení pěti vynikajících muzikantů, kteří svým vystoupením připomněli odkaz slavného kolegy, legendárního jazzového bubeníka Ivana Domináka, který s touto formací vystupoval až do konce roku 2013.

Jako jejich host vystoupila legenda české swingové scény, paní EVA PILAROVÁ, jejíž neutuchající energie a osobitý projev se setkaly s bouřlivým přijetím publika a diváci si užili přídavků v nezapomenutelném podání jejího famózního charakteristického hlasu.

V druhé části se publikum mohlo těšit na stálici Festivalů swingové hudby v Národním domě na Vinohradech - ONDŘEJE HAVELKU A JEHO MELODY MAKERS, jejichž mistrovská show se již tradičně setkala s neuvěřitelným ohlasem zaplněného Majakovského sálu.

Děkujeme všem sponzorům, partnerům a návštěvníkům za podporu tohoto fantastického hudebního zážitku a již nyní srdečně zveme všechny swingové a jazzové fandy na 18. Festival swingové hudby, který se opět uskuteční v tradičním listopadovém termínu v Národním domě na Vinohradech.

Fotogalerie


Provozováno na m@gnetpro