nacházíte se:Národní důmUDÁLOSTI

16. festival swingové hudby

podesta2

Informace o aktuálním ročníku swingového festivalu naleznete ZDE.

Ve dnech 6. a 7. listopadu 2013 proběhl v Národním domě na Vinohradech již 16. ročník Festivalu swingové hudby.

Milovníci swingu a jazzu zcela zaplnili Majakovského sál po oba dva koncertní večery.

První den festivalu nejprve vystoupily Sestry Havelkovy, známé to vokální trio a dále pražské vokální kvarteto The Swings.

V druhé části programu nadšené publikum přivítalo fenomenálního mladého britského klavíristu a zpěváka Anthonyho Stronga, který vystoupil společně s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, pod dirigentským vedením Vlada Valoviče. Jejich společné vystoupení bylo po zásluze oceněno dlouhotrvajícím potleskem.

Druhý den festivalu zahájil František Uhlíř se svým česko-rakouským projektem Prague – Vienna – Connection. Tento hudební projekt zajímavého spojení dvou legendárních nestorů české jazzové scény a mladých jazzových muzikantek z Vídně navnadil publikum na stálici programu druhého dne festivalu, protože po pauze jako již tradičně vystoupil Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, jejichž vystoupení se taktéž setkalo s obrovským ohlasem.

Nezbývá než poděkovat všem sponzorům a partnerům za podporu tohoto fantastického hudebního zážitku a dále také pozvat všechny swingové a jazzové fandy na 17.ročník mezinárodní Festivalu swingové hudby, který se opět uskuteční v listopadovém termínu v Národním domě na Vinohradech.

 

Anthony Strong

Anthony Strong se tento týden umístil na předních příčkách prodejnosti jazzové hudby na nejznámějších hudebních serverech v USA. Anthony Strong skončil na na prvním místě žebříčku iTunes a na druhém místě prodejnosti hudebního serveru www.amazon.com. Překonal tak další významné interprety jako Gregory Porter, Michael Bublé nebo Harry Connick Jr.  

Shlédněte jeho aktuální video klip Too Darn Hot z alba "Stepping Out" (Naive).

Fotogalerie


Provozováno na m@gnetpro